Milan Knížák, Národní galerie v Praze

Vážená slečno Grosseová a vážený pane Alvaere,
pan profesor děkuji za přípis níže a ve věci Vaší nabídky zveřejnění jeho postoje k projektu Reprezentace národa sděluje následující:

Projekt, který jste připravili, nechal mě (a bohužel i publikum) zcela chladným. Nehodlám ztrácet čas a energii vysvětlováním nesmyslů, které jste tam sami napsali.
Zdraví
Milan Knížák

To je vše.
S díky za pochopení a s pozdravy
Marcela Špačková
sekretariát generálního ředitele Národní galerie v Praze

29. 10. 2009

Vážený pane profesore,

děkujeme za Vaši odpověď.
Vidíme, že editovaná verze publikace bude přínosná, není totiž asi úplně patrné, že texty, které tvoří “Kompenzační portréty” institucí jsou překlady známých esejí nebo rozhovorů z teorie institucionální praxe.
Konkrétně Váš portrét je konverzací mezi Charlesem Harrisonem and Seth Siegelaubem, s názvem: O výstavách a světě jako takovém,1969.
(z anglického originálu: On Exhibitions and the World at Large. Charles Harrison and Seth Siegelaub, 1969)
…Konverzace je přizpůsobena Pražskému prostředí na místo newyorského, stejně tak jako uváděné příklady jsou vždy zaměněny za příklady z lokálního uměleckého dění, zvláště pak za kontext ITCA a Národní galerie samotné…mluví se tam dokonce o naší publikaci Reprezentace národa.

Další autoři textů, které jsme použili jsou: Boris Buden, Jonathan Vickery, Simon Sheikh, Stevan Vuković, Nina Möntmann, Brian Holmes, Branka Ćurčić, Adrian Piper, Tirdad Zolghadr, Robert Smithson, Allan Kaprow , Suzana Milevska, Dušan Grlja, Jelena Vesić, Prelom kolektiv, Gerald Raunig, Marius Babias, Helio Oiticica, Katya Sander, Ana Devič, Maria Hlavajova , Ljubomir Bratić, Hans Haacke, Kenneth Hudson, Julian Stallabrass, Ekaterina Degot.

Srdečně zdravíme,
Isabela Grosseová a Jesper

29. 10. 2009

Vážená slečno Grosseová a vážený pane Alvaere,
díky za vysvětlující dodatek, ke kterému pan profesor pravil, že jej to velmi těší, ale jeho postoj to nezmění, neboť velmi dobře ví, jak je newyorský život odlišný od pražského a nedá se vzájemně zaměňovat.
S pozdravy
Marcela Špačková

30. 10. 2009

Vazena pani Spackova,
dekujeme za delegovani nasi zpravy a odpoved,
mejte se hezky.
Isabela g.

30. 10. 2009

Milá slečno G.,
není zač a taky se mějte hezky!
Zdraví
M. Š.


Warning: Illegal string offset 'echo' in /disk_1/www/cz/reprezentacenaroda/www/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 82

Leave a Reply