Návrhy interpretovaného archívu

Ad fontes, (2011)
Instalace navržena: Edith Jeřábková
K vidění od 6. do 10. dubna 2011

http://www.gask.cz/doprovodne_programy/774
http://ogl.cz/aktuality.php?aid=1129
http://www.ogv.cz/prednasky

(7.3.2011)
Vážení a milí ředitelé,

Obracíme se na Vás ve věci opětovného otevření a nové části námi iniciovaného projektu Reprezentace národa.

Tentokrát bude projekt součástí výstavy v galerii Futura v Praze. Výstava se jmenuje Jak začít od začátku, a je kurátorsky připravená Marianou Serranovou a Michaelou Ivaniškinovou. My jsme pro tuto příležitost, po rozhovoru s kurátorkami, navrhli zveřejnit internetovou verzi zmíněného projektu a vůbec poprve ji veřejně aktivovat.

Náš prostor v galerii jsme se rozhodli věnovat několika interpretacím svázaným s matriálem, ktrerý webová stránka nabízí. O tyto inerpretace jsme požádali patnáct českých kurátorů.

V krátkosti. Vyzvali jsme kurátory a kurátorky z našeho profesního okruhu, aby projekt Reprezentace národa ze svého úhlu pohledu interpretovali a svou úvahu ve formě instalace prezentovali v galerii Futura.

A teď k věci, proč se na Vás obracíme.

Jedním z kurátorských návrhů je propozice abychom Vás, galerie a muzea umění dotčené naším projektem, požádali abyste projekt Reprezentace národa propojili s webovou strankou Vaší instituce. A to zveřejněním prohlášení (textu), které jsme pro Vás vybrali jako kompenzační portrét pro projekt Reprezentace národa. Alternativou je umístit na Váš web link k textu z naší webové stránky. Například na webové stránce Alšovy jihočeské galerie by byl tento odkaz: www.reprezentacenaroda.cz/about/alsova-jihoceska-galerie-v-hluboke-nad-vltavou/

O tom jaké místo a pozici ve vztahu k našemu projektu byste navrhli se můžeme dál poradit.

Tento kurátorský projekt je návrhem Edith Jeřábkové, my si ho velmi ceníme, a proto bychom byli velmi rádi kdyby bylo možné ho realizovat.

Výsledkem by poté byla instalace v galerii Futura, kde by byly odkazy na Vaše internetové stránky přímo na místo, které jste textu prohlášení věnovali.

Pozadím tohoto návrhu je snaha o to propojit myšlení o historii a současnosti českých institucí pracujících s výtvarným uměním a nenechat jednotlivé subjekty nedotčeně plynout jeden vedle druhého bez možnosti pozitivně motivované konfrontace.

Kurátory, které jsme v souvislosti s výstavou v galerii Futura oslovili jsou: Tomáš Pospiszyl, Jan Zálešák, Jiří Ptáček, Zuzana Štefková, Edith Jeřábková, Markéta Stará, Gabina Kotíková, Petr Ingerle, Václav Magid, Milan Mikuláštík, Markéta Kubačáková, Vít Havránek, David Kulhánek, Jiří David, Karel Císař.

Doufáme, že budete souhlasit a že bude možné najít řešení.
Prosíme Vás o brzkou odpověď.

S pozdravem, Isabela Grosseová a Jesper Alvaer

Obraz
Text