Autoři kompenzačních portrétů

Vážená paní…………………Vážený pane…………………

Obracíme se Vás v souvislosti s projektem Reprezentace národa připraveným v rámci ITCA v Národní gallerii v Praze v roce 2008.

Nejspíš jste si všimli, že publikace stejného jména obsahovala různé texty a vyjádření ředitelů galerií a muzeí umění, které ovšem neodpovídaly uvedeným autorům a institucím za které se vydávaly. Publikované texty o umění, výstavách, muzeích a politice byly tématicky spjaté s aktivitami institucí reprezentovaných v publikaci v širším kulturním kontextu.

Kurátor Tomáš Pospiszyl nás nyní pozval abychom prezentovali novou část projektu Reprezentace národa na skupinové výstavě Formáty transformace – Identity v DUMB, která bude zahájená 17.listopadu 2009.

Pro tuto příležitost připravujeme novou upravenou verzi publikace s názvem ERRATUM a chceme Vám nabídnout prostor v rámci instalace, a vyzvat Vás abyjste se vyjádřili ke kontextu, ve kterém se misinterpretace Vašich původních vyjádření objevila a kterou jsme nazvali Kompenzačními portréty.

Budeme velice rádi pokud využijete této příležitosti a zveřejníte Vaše postoje, připomínky a korekci, protože právě o to bude nová publikace ERRATUM usilovat. Budeme publikovat jména autorů použitých textů, popíšeme všechny změny které jsme zapracovali v textech , aby působily autenticky a věrohodně v českém prostředí.

Děkujeme za Váši pozornost. Uvítáme Vaše otázky, komentáře a kritiku!

S pozdravem,
Isabela Grosseova a Jesper Alvaer


Warning: Illegal string offset 'echo' in /disk_1/www/cz/reprezentacenaroda/www/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 82

Leave a Reply